САНТЕ e основана во почетокот на 90-те години во Германија. Компанијата "LOGOCOS Naturkosmetik AG", која е сопственик на брендот ЛОГОНА, исто така е сопственик и на брендот САНТЕ.

Денес, САНТЕ е производител на природна и органска козметика со најголем број на иновации и силен потенцијал. САНТЕ предлага иновативни производи, допадливи и прифатливи, што ги задоволуваат очекувањата на модерните потрошувачи. На македонскиот пазар во моментот е присутен помал дел од козметиката САНТЕ. Повеќе информации за САНТЕ козметиката: www.sante.de

Декоративна козметика        SANTE „Family“        Нега на тело        Боја за коса        Нега на заби

           
 

 

Прекрасен тен

 

Неверојатна сензација: чист и беспрекорен блескав тен. Оваа прекрасна боја е резултат на високиот квалитет на шминките на производите на САНТЕ. Нивниот квалитет и чистота ви дава неверојатна мекост и мазност на кожата.

 

Коректор (молив)     Цена: 690,00 ден.

Магични пријатели!
Направете темни кругови околу очите и малите флеки магично исчезнуваат. Ги покриваат малите вени и бемки за секунда.

 

 

Руменило     Цена: 955,00 ден.

Моделирај ме!
Нежно руменило во прав со свиленкаста текстура. За природен изглед на дневна светлина и под рефлектори. Со органска јојоба и камилица.

 

 

Течна пудра    Цена: 1.115,00 ден.

Луксузен допир!
Мека кремлива основа со драгоцени минерални пигменти. За кадифен, беспрекорен тен. На вашата кожа и дава свежо и пријатно чувство. Со драгоцено јојоба масло, чапуачу путер и екстракти од калинка. Без парафин и силиконски масла.

 

Компактна пудра    Цена: 1.050,00 ден.

Шик од модната писта!
Совршен финиш со ултра минерални пигменти. За транспарентен и мат изглед. Со органска јојоба и камилица.