САНТЕ e основана во почетокот на 90-те години во Германија. Компанијата "LOGOCOS Naturkosmetik AG", која е сопственик на брендот ЛОГОНА, исто така е сопственик и на брендот САНТЕ.

Денес, САНТЕ е производител на природна и органска козметика со најголем број на иновации и силен потенцијал. САНТЕ предлага иновативни производи, допадливи и прифатливи, што ги задоволуваат очекувањата на модерните потрошувачи. На македонскиот пазар во моментот е присутен помал дел од козметиката САНТЕ. Повеќе информации за САНТЕ козметиката: www.sante.de

Декоративна козметика        SANTE „Family“        Нега на тело        Боја за коса        Нега на заби

           
 

Магија за усни

Брилијатен начин за привлекување внимание:

Заводливи усни со нежни, суптилни нијанси – или интензивен блескав изглед. Од вас зависи. Нашите кармини, сјаеви за усни и моливи за усни, претставуваат недостижна палета од бои и нијанси, кои обезбедуваат заштита и нега, а истовремено ги прават вашите усни сјајни за било каков повод.

Кармини    Цена: 865,00 ден.

Обојте се!
Прекрасни, природни бои, нега на меки усни и нежна заштита. За неодоливи усни. Провидни или интензивни, тренди или класични. Со органска јојоба. Пријателски насочени кон кожата, без синтетички бои, мириси и конзерванси. Совет: за најубави дефинирани усни, истакнете ги контурите на вашите усни нанесувајќи добар дел од моливот за усни. Ова го спречува излевањето на бојата од фините линии на усните.
 

Сјај за усни    Цена: 865,00 ден.

Сјаен бакнеж!
Брилијантен сјај, заводлива нагласеност за сензуални, полни усни. Се нанесува врз самите усни или врз кармин на усните. Сензационален завршеток со хидратантни ботанички масла.
 

 

Молив за усни    Цена: 785,00 ден.

Совршен тим!
Сосема ново: двоен молив за усни со двоен ефект: молив за усни за совршени контури и сјај на усните за секси изглед. Трендовски бои, хидратантна текстура.