САНТЕ e основана во почетокот на 90-те години во Германија. Компанијата "LOGOCOS Naturkosmetik AG", која е сопственик на брендот ЛОГОНА, исто така е сопственик и на брендот САНТЕ.

Денес, САНТЕ е производител на природна и органска козметика со најголем број на иновации и силен потенцијал. САНТЕ предлага иновативни производи, допадливи и прифатливи, што ги задоволуваат очекувањата на модерните потрошувачи. На македонскиот пазар во моментот е присутен помал дел од козметиката САНТЕ. Повеќе информации за САНТЕ козметиката: www.sante.de

Декоративна козметика        SANTE „Family“        Нега на тело        Боја за коса        Нега на заби

           
 
Пакување: 50 ml, Цена: 550,00 ден. Шифра: 44551 
 
Ја освежува и храни кожата преку цел ден!
Ефективниот комплекс од активните состојки од екстракт на органска жалфија, масло од органска макадамиа и екстракт од органски киселец ѝ овозможува 24 часовна нега и заштита на кожата против непријатниот мирис од вашето тело. Се грижи за одржување на пријатното чувство на свежина преку целиот ден. Не содржи соли на алимуниум.
Пакување: 50 ml, Цена: 435,00 ден. Шифра: 42571 
 
Природна заштита од непријатната миризба на потта!
BDIH сертифициран природен производ за 24 часовна активна свежина. На ПРИРОДЕН начин ја неутрализира непријатната миризба на потта бодејќи го спречува развојот на бактерии, а при тоа не го попречуваа природниот механизам на потење и нормалната функција на поттните жлезди:
- ефикасен,
- со долготрајна свежина,
- БЕЗ АНТИПЕРСПИРАНТИ (алуминиум хлорид или алуминиум хлорхидрат),
- НЕ ГО ПОПРЕЧУВА природниот механизам на потење и нормалната функција на поттните жлезди,
- без парфеми, алкохол, бои, конзерванси и соли на алуминиум холрид.

Се препорачува и за многу чуствителна кожа!
Пакување: 150 ml, Цена: 570,00 ден.  Шифра: 44505
 
За секојдневна нежна нега!
Богатството на состојките од масла од семки на грозје, бадем и ши-путер, како и екстрактот на семки од органска калинка ја заштитуваат и негуваат кожата во текот на целиот ден. Екстрактот од органски смокви и сокот од алое ја хидрираат кожата и ја прават мека. Идеална за целото семејство, за секојдневна нега на кожата на лицето и телото.