За убава и здрава кожа годините не се важни

Новата серија на ЛОГОНА Age Protection (заштита од стареење) со ефективно активни драгоцени органски екстракт од бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“), ХИЈАЛУРОНСКА киселина, органско АРГАНОВО масло и органско масло од семе на брокула и даваат на зрелата кожа извонредна хранлива нега за прекрасен изглед со лифтиг ефект. За интензивна хидратација, затегнување и регенерација на кожата, намалување на брчките со долготрајни резултати!

 
ЛОГОНА гаранција за квалитет
 
  • Во согласност со строгите критеруими на BDIH и NaTrue за сертифицирана природна козметика
  • Без синтетички бои, мириси и конзерванси
  • Без парафински масла или било кои други суровини од нафтената индустрија
  • Made in Germany: развиена и произведена во Германија
  • Произведена од растителни масла и екстракти од ОРГАНСКО производство
  • Развиена и произведена без тестирање на животни
  • Дерматолошки испитана
  • Сите производи се "vegan" (без суровини од животинско потекло) и без глутен