ЗА РАМНОМЕРЕН МАТ ИЗГЛЕД И ИЗЕДНАЧЕН ТЕН

Основната карактеристика на комбинираната кожа е истовремено постоење на масни и суви зони на кожата на лицето. Челото, носот и брадата (Т-зона) се карактеризираат со масна кожа со проширени пори, додека образите се суви со фини пори. Масните делови имаат склоност кон создавање на акни и митесери. 

LOGONA матирачка и балансирана нега која го хармонизира и регулира балансот на мастите и хидратацијата на кожата. Сјајните делови на кожата стануваат матирани а органскиот хамамелис ги прочистува порите и помага да се обнови природната рамнотежа на кожата. Со високо квалитетни активни соединенија, кои го регулираат излачувањето на себум, го спречуваат навлегувањето на нечистотиите во областите со масна кожа и ја прават кожата префинета и балансирана. Исто така и даваат на Вашата кожа интензивна влажност - од суштинско значење за блескав тен.

 
ЛОГОНА гаранција за квалитет
 
  • Во согласност со строгите критеруими на NaTrue за сертифицирана природна органска озметика
  • Без синтетички бои, мириси и конзерванси
  • Без парафински масла или било кои други суровини од нафтената индустрија
  • Made in Germany: развиена и произведена во Германија
  • Произведена од растителни масла и екстракти од ОРГАНСКО производство
  • Без тестирање на животни
  • Дерматолошки испитана
  • Сите производи се "vegan" (без суровини од животинско потекло), без глутен и без лактоза.