Опстипација, нередовна и тврда столица?
Природно решение
ISILAX bimbi сируп - Природен лаксатив (Сорбитол + Манитол) = 2 - Брзо празнење
 
ИЗИЛАКС бимби е додаток на исхраната изработен од растителни екстракти, влакна и одбрани овошни сокови подложени на строга контрола на квалитет.
 • Без ефект на одложено дејство
 • Без грчеви и надуеност
 • Без иритација на ѕидот на цревата
 • Не предизвикува навика и мрзеливост на цревата
 
ПРЕПОРАКА:
 • Опстипација
 • Нередовна столица
 • Тврда столица
БЕЗБЕДНОСТ:
 • Без вештачки бои, ароми, засладувачи
 • Без глутен
 • Без алкохол
 • GMO free
ЕФИКАСНОСТ:
 • 2 осмотски лаксативи
 • Високо прочистени стандардизирани екстракти
 • Современа сложена формулација

Состав:

Деминерализирана вода, сок од бел јасен (Fraxinus ornus), фруктоза, концентриран сок од слива (Prunus domestica) 7,5%, концентриран сок од јаболка (Malus domestica) 5%, хидроглицерински екстракт од лисјата на црн слез (Malva sylvestris), инулин, јаболков пектин, конзерванс: калиум сорбат; регулатор на киселост: лимонска киселина.

Употреба:

УПОТРЕБА: (најдобро наутро или навечер пред спиење)
За деца и бебиња од 6 месеци
За правилна употреба на храната треба да се консумираат 1 до 3 супени (15 ml) лажици (во зависност од возраста), најдобро наутро или навечер пред спиење (препорака:
- од 6 месеци до 3 години: 15 ml дневно;
- од 3 до 6 години: 30 ml дневно;
- од 6 години: 45 ml дневно)
Ако сакате, може да се разредува со вода или други пијалаци (чај, млеко, чај од камилица, сок, итн.). Пред употреба да се протресе!

Важно:

Производот е одобрен од Агенцијата за Храна и Ветеринарство и категоризиран од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија како додаток во исхраната.

Предупредувања:

Овој производ е додаток на исхрана и не треба да се употребува како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Препорачаната дневна доза да не се надминува. ДА СЕ ЧУВА НАДВОР ОД ДОФАТ НА ДЕЦА. Лица кои се осетливи на некои од состојките не би требало да го употребуваат овој производ.

ЦЕНА:

Пакување: 200 ml, Цена: 595,00 ден. Шифра: 00589