Настинка (затнат нос, кашлица, отежнато дишење)?
ПРИРОДНО решение
FITOBALM гел - Го олеснува дишењето, ја смирува кашлицата

Безбеден и нетоксичен природен производ без камфор, ментол и вазелин. Фитобалм Гел Балсамико, благодарение на своите драгоцени природни состојќи, како што се етеричните масла од бор, сребрена ела и мирта ги отвара горните дишни патишта, го олеснува дишењето и има смирувачки ефект. Маслото од бадем ја негува и хидрира нежната бебешка кожа. Погоден за употреба и кај најмалите деца од првите месеци на животот.

 
 
 
ПРЕПОРАКА:
  • Настинка
  • Кашлица
  • Бронхитис (акутен и хроничен)
  • Синузитис
БЕЗБЕДНОСТ:
  • Не содржи камфор, ментол, вазелин
  • Не предизвикува навика
  • Не ја оштетува кожата

ЕФИКАСНОСТ

  • Дејство 24 h
  • Високо прочистени стандардизирани масла
  • Современа сложена формулација

Употреба:

УПОТРЕБА:
Мала количина од гелот во тенок слој да се нанесе на градите и грбот на детето.
Може да се нанесува повеќе пати во текот на денот (3 до 4 пати дневно)

Предупредувања:

Само за надворешна употреба. Да се чува надвор од дофат на деца, на темно и суво место.

ЦЕНА:

Пакување: 50 ml, Цена: 350,00 ден. Шифра: 00590